Aktualności

Zapraszamy miłośników japońskiej szermierki

Czy kiedykolwiek marzyłeś o nauczeniu się sztuki władania mieczem japońskim? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość!
 
Najstarsza szkoła Katori Shinto Ryu w Japonii zaprasza wszystkich mieszkańców Szczecina na zajęcia na świeżym powietrzu. To wyjątkowa okazja, aby zgłębić tajniki tej starożytnej sztuki walki bezpośrednio od praktykujących tą sztukę.
 
Zajęcia odbywają się w każdą środę o godzinie 18:00 w malowniczym Parku Różanka w Szczecinie. Bez względu na to, czy jesteś początkujący, czy doświadczony praktykant, zapraszamy Cię do dołączenia do nas i odkrycia tej fascynującej dyscypliny.
 
Do zobaczenia na treningu! 🥋🗡️ 

Dojo

Marzec 2024

Trening w dojo to wyjątkowe doświadczenie, które łączy zarówno ciało, jak i umysł. W Dojo, czyli tradycyjnej japońskiej sali treningowej, uczestnicy mogą doskonalić swoje umiejętności w różnych sztukach walki i duchowych praktykach.
Tonbo Dojo Szczecin to miejsce, w którym sztuka walki i duchowe praktyki łączą się w wyjątkowe doświadczenie. Oto kilka informacji na temat tego Dojo:
Katori Shinto-ryu: To najstarsza japońska sztuka walki, którą uczą w Tonbo Dojo Szczecin. Uczestnicy mogą doskonalić techniki władania kataną, tachi, dwoma mieczami, kijem bo, naginatą, kodachi, yari oraz rzucania shurikenamiKatori ma prawie 600-letnią tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie.
Okinawan Goju-ryu Karate-Do: To oryginalny, tradycyjny styl walki stworzony na podstawie stylu kung fu poznawanego przez mieszkańców Okinawy. Jest to styl bojowy, a nie sportowy, niemający nic wspólnego z agresją Goju-ryu to trudna sztuka, która rozwija charakter, umysł i ciało uczestników.
Dojo Tonbo Szczecin oferuje różnorodne treningi. Oto harmonogram:
Poniedziałek:
18:00 – 19:30: Trening Katori Shinto – ryu.
Wtorek:
19:30 – 21:00: Trening Goju-ryu dla dorosłych.
Środa:
18:00 – 19:30: Trening Katori Shinto – ryu.
Czwartek:
18:00 – 19:00: Trening Goju-ryu dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat
Piątek:
18:0-19:30: Trening Goju-ryu dla dorosłych .
Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się pod numerem telefonu: 690 92 60 66 lub odwiedź stronę Tonbo Dojo Szczecin

Pokaz Tenshi Shoden Katori Shinto ryu na Gali UKF ProfessionaI Karate

Listopad 2023

W minioną sobotę w Szczecinie odbyła się Gala UKF 6, UKF ProfessionaI Karate, nasze szczecińskie Dojo Tonbo miało przyjemność zaprezentować najstarszą szkołę szermierki japońskiej Tenshi Shoden Katori Shinto ryu, dziękuję Andrii Pervykh za udział w pokazie oraz organizatorom Gali i Paweł Bombolewski za zaproszenie.

Pokaz na Mizukon

Sierpień 2023

Byliśmy na Mizukon! Do Przecławia zjechali fani Mangi i Anime z całej Polski. Przez dwa dni w GOKSiR Przecław i Szkole Podstawowej w Przecławiu poczuć można świat Japonii i fantastyki

Wakacje z Goju ryu i Katori 🤺🥋🧘

Czerwiec 2023

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia ze sztukami walki, treningi odbywać się będą przez lipiec i sierpień trzy razy w tygodniu od godziny 18.00 do 19.30
Zajęcia pozwolą nam zapoznać się z podstawami szermierki japońskiej kenjutsu i BO ( kij o długości 180 cm ), najstarszej japońskiej szkoły Katori Shinto Ryu 🤺 oraz okinawskiej odmiany Karate Goju Ryu 🥋 który wywodzi się ze stylu Naha – te – który powstał ze stylu Białego Żurawia odzwierciedla miękkie techniki Kempo oraz kontrolę oddechu i „ki”. Styl ten nastawiony jest na techniki obronne, włączając w to rzuty, chwyty i bloki. Głównym założycielem tego stylu był sensei Kanryo Higaonna. Poznamy Junbi Undo – zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających i Hojo Undo – zestawem ćwiczeń utwardzających, wzmacniających siłę i wytrzymałość. Na zajęciach poznamy medytację 🧘 Zen przez Zen rozumie się także „spokojny umysł”, „kontrolowanie procesu myślenia”, „przyswajanie koncepcji”. Jest to koncentracja myśli na jednym punkcie i kontemplowanie prawdy życia poprzez praktykę siedzącej medytacji.
Treningi odbywać się będą w Seminarium Duchownym przy ul. Papieża Pawła VI 2, 71-459 Szczecin.
Zapisy oraz więcej informacji pod adresem tonboszczecin@gmail.pl
Tele: 690 92 66 60
Zajęcia są płatne

Seminarium z Sensei Ulf Rott

Marzec 2023

Przy zarejestrowanych 63 osobach było to największe seminarium, jakie do tej pory Kobukai Berlin mógł zorganizować. Rott Sensei pomagali jego żona Izumi Mikami-Rott, Sebastian Buchner, Heiko Bölling, Detlef Augustin i Jacek Krzeszowiec. Powitaliśmy gości z Leer, Bremen, Hannover, Darmstadt, Warszawy, Krakowa, Lublina, Szczecina, Pragi, Olmütz i Brna. Mamy nadzieję, że każdy może wziąć coś pouczającego z seminarium i dziękujemy wszystkim, a szczególnie parze Rott.
Do następnego roku!

Obóz Stara Wieś

Grudzień 2022

Już kolejny raz Tonbo Szczecin na zimowym obozie w Dojo Stara Wieś

Japan Fest

Październik 2022

Zdjęcia autorstwa Agi, Vincenta i Mariusza

Seminarium Katori Shinto-ryu w Krakowie 07.2022

Lipiec 2022

Pokaz kilkusetletniej sztuki walki w Radiu Szczecin [WIDEO]

Lipiec 2022

Trenują starodawną technikę sztuk walki, a we wtorek zaprezentowali swoje umiejętności w Radiu Szczecin.
Samurajowie ze szkoły Tonbo Szczecin odwiedzili letnie studio plenerowe w alei Wojska Polskiego 73.

Robert Stefański tłumaczył w naszym porannym programie, skąd zainteresowanie akurat tym stylem walki.

– Styl walki Katori Shintō-ryū wywodzi się z Japonii. Jest to stara szkoła, która ma przeszło 600 lat i do dziś jest ćwiczona w niezmienionej formie – mówił Stefański.
żródło- Radio Szczecin,

Seminarium Katori Shintō-ryū w Szczecinie

Czerwiec 2022

Dziś zakończyło się dwudniowe Seminarium Katori Shintō-ryū w Szczecinie z Mateuszem Kudukiem z Krakowa był to uczciwie przepracowany weekend. Dziękujemy za wizytę i cenne rady. W trakcie trwania seminarium odbył się egzamin na stopnie kyu. Gratulacje dla Hani , Ksenii, Szymona 5 kyu, Przemysław, Andreii, Igor , Mateusz 4 kyu. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za udział w seminarium

Wakacje ze Sztukami Walki

Czerwiec 2022

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia ze sztukami walki, treningi odbywać się będą przez lipiec i sierpień trzy razy w tygodniu od godziny 18.00 do 19.30. Zajęcia pozwolą nam zapoznać się z podstawami szermierki japońskiej kenjutsu i BO ( kij o długości 180 cm ), najstarszej japońskiej szkoły Katori Shinto Ryu oraz okinawskiej odmiany karate Goju Ryu który wywodzi się ze stylu Naha – te – który powstał ze stylu Białego Żurawia odzwierciedla miękkie techniki Kempo oraz kontrolę oddechu i “ki”. Styl ten nastawiony jest na techniki obronne, włączając w to rzuty, chwyty i bloki. Głównym założycielem tego stylu był sensei Kanryo Higaonna. Poznamy Junbi Undo – zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających i Hojo Undo – zestawem ćwiczeń utwardzających, wzmacniających siłę i wytrzymałość.


Treningi odbywać się będą w Seminarium Duchownym przy ul. Papieża Pawła VI 2, 71-459 Szczecin.


Zapisy oraz więcej informacji pod adresem tonboszczecin@gmail.pl
Tele: 690 92 66 60

Zajęcia są płatne 

Ogólnopolski Zimowy Obóz Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū Dojo Stara Wieś 2021

Grudzień 2021

W pierwszym tygodniu grudnia nasza szczecińska szkoła kenjutsu wzięła udział w ogólnopolskim obozie zimowym Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū w Stara Wieś.
 
Pod koniec obozu odbyły się egzaminy na stopnie kyu, wszyscy ze Szczecina zdali.
 
Gratulacje !!!!.
 
Dziękujemy organizatorom za zorganizowanie obozu oraz wszystkim uczestnikom za wspaniałą rodzinną atmosferę
 

Pokaz na Japan Fest

Październik 2021

W sobotę w Domu Kultury Krzemień odbyła się impreza poświęcona kulturze japońskiej po nazwą Japan Fest. Organizatorem tego wydarzenia był Dom Kultury Krzemień oraz Szczeciński Klub Azji. Nasze Dojo Tonbo Szczecin zostało zaproszone gdzie wzięło udział w pokazie oraz przeprowadziło warsztaty z najstarszej sztyki walki Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū

Sezon 2021/2022 rozpoczęty

Wrzesień 2021

 

Następny tydzień treningu za nami. Sezon 2021/2022 rozpoczęty.

Seminarium Katori Shinto Ryu Kraków 2021

Wrzesień 2021

II Seminarium Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū w Szczecinie

Lipiec 2021

Zapraszamy na drugie Seminarium Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū w Szczecinie. Seminarium poprowadzi Amadeusz Ostaszewski 2 Dan z Krakowa.
Zapraszamy wszystkich praktykujących Katori w Polsce, jak i osoby chętne poznać najstarszą japońską sztukę walki.Plan seminarium:
31 lipca – sobota
11:00 – 13:00 – trening
16:00 – 18:00 – trening
21:00 – wspólne wyjście na Dni Morza
1 sierpnia– niedziela
9:00 – 11:00 – trening

Zajęcia odbędą się: ARCYBISKUPIE WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE, ulica Papieża Pawła VI 2, 71-459 Szczecin, Polska

Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł., plus opcja Student lub opcja Hotel.
Nocleg z wyżywieniem na miejscu w ARCYBISKUPIE WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE.

Opcja Student
Pokoje 2 osobowe plus pokój 1 osobowy z łazienka, wyżywienie : obiad, kolacja, śniadanie za całość 150 zł, ilość miejsc 9,

Opcja Hotel
Pokoje 2 osobowe plus pokój 1 osobowy z łazienka, wyżywienie : obiad, kolacja, śniadanie za całość 180 zł, ilość miejsc 9,
Ilość miejsc ograniczona .Zainteresowani uczestnictwem proszeni są o rezerwację miejsc
mail. – tonboszczecin@gmail.comPłatne na rachunek bankowy: 61 1240 3927 1111 0011 0354 9940

Dla wszystkich uczestników pamiątkowy prezent.

Kontakt
tel.: 690 92 66 60 – Robert
mail. – tonboszczecin@gmail.com

Wakacje ze sztuką

Czerwiec 2021

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia ze sztukami walki, treningi odbywać się będą przez lipiec i sierpień trzy razy w tygodniu od godziny 18.00 do 19.30. Zajęcia pozwolą nam zapoznać się z podstawami szermierki japońskiej kenjutsu i BO ( kij o długości 180 cm ), najstarszej japońskiej szkoły Katori Shinto Ryu oraz okinawskiej odmiany karate Goju Ryu który wywodzi się ze stylu Naha – te – który powstał ze stylu Białego Żurawia odzwierciedla miękkie techniki Kempo oraz kontrolę oddechu i „ki”. Styl ten nastawiony jest na techniki obronne, włączając w to rzuty, chwyty i bloki. Głównym założycielem tego stylu był sensei Kanryo Higaonna. Poznamy Junbi Undo – zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających i Hojo Undo – zestawem ćwiczeń utwardzających, wzmacniających siłę i wytrzymałość.
Treningi odbywać się będą w Seminarium Duchownym przy ul. Papieża Pawła VI 2, 71-459 Szczecin.
Zapisy oraz więcej informacji pod adresem tonboszczecin@gmail.pl
Tele: 690 92 66 60
Zajęcia są płatne

Japan Fest 2021

Maj 2021

Kolejni goście na Japan Fest 2021 – szkoła japońskiej sztuki walki 🥋Katori Shinto Ryu – Tonbo SzczecinTenshin Shōden Katori Shintō-ryū (w skrócie Katori) to najstarsza japońska szkoła szermierki, obejmująca m. in. sztukę walki mieczem kataną (kenjutsu), kijem (bojutsu), glewią (naginatajutsu), włócznią (sōjutsu).Założona w XV wieku, przetrwała po dziś dzień za sprawą bezpośredniego przekazu, dzięki czemu jest obecnie jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych systemów bojowych na świecie. W odróżnieniu od współczesnych sztuk walki takich jak iaidō, aikidō czy kendō (tzw. gendai būdō), powstała z myślą o praktycznym zastosowaniu na polu bitwy i zaliczana jest do tzw. starych samurajskich szkół (kōryū bujutsu) o długiej tradycji.

10.08.2019 – 11.08.2019

Kraków

VI Krakowskie Seminarium Katori z Sensei Mateusz Kuduk 3’Dan https://www.facebook.com/events/690371511393163/

30.07.2019 – 04.08.2019

Leer, Niemcy

Katori Shinto Ryu Seminar with Sugino Sensei 9’dan in Leer.
https://www.facebook.com/events/338534610312458/

24.07.2019 – 28.07.2019

Bruksela

Katori Shinto Ryu Seminar with Sugino Sensei 9’dan in Brussels
https://www.facebook.com/events/766074393771426/

27.06.2019 – 30.06.2019

Warszawa

Seminarium Katori i Aikibudo z Sensei Jaroslavem Sodricovem 5’dan.

Szczegóły

https://www.facebook.com/events/1175428229284820/

08.06.2019 – 09.06.2019

Ołomuniec, Czechy

Seminarium w Ołomuńcu z Sensei Ulf.

Szczegóły.

https://www.facebook.com/events/1175428229284820/

27.04.2019 – 28.04.2019
ul. Bekasów 6, 02-803 Warszawa
Warsztaty Katori Shintō-ryū z Sensei Jacek Krzeszowiec 4°Dan.
6.04.2019 – 7.04.2019
ul. Przemysłowa 3, 67-200 Głogów, Polska
Kurs Instruktorski Wprowadzenie Do Katori Shintō-ryū